Jak zwalczyć cellulit na udach i pośladkach?

By |
Oceń

Od dłuższego czasu zmagasz się z pomarańczową skórką w obrębie ud i pośladków? Wstydzisz się tych partii swojego ciała? W ciepłe dni maskujesz się długimi spodniami, a spódniczka czy zwiewna sukienka to odległe marzenie? W tym artykule pokażemy Ci, że to marzenia do zrealizowania, że da się cellulit zwalczyć a to czego potrzebujesz to chęci i determinacja.

Jedno słowo – RUCH
Jeśli Twój dotychczasowy wysiłek to wejście na 6 piętro bądź sprint za autobusem, to ta zmiana może być dla Ciebie szokująca. Postawą działania w  tej walce jest ruch. Intensywny wysiłek fizyczny sprzyja procesom spalania tłuszczu, a tłuszcz to nic innego jak cellulit. Czy to będzie jazda na rowerze, bieg czy ćwiczenia siłowe, wszystko to przyczyni się do zmniejszenia tkanki tłuszczowej i poprawy przepływu krwi w tejże tkance czyli poprawy krążenia. Ponad to dotlenimy komórki i pozbędziemy się toksyn z organizmu. Warto skupić się ćwiczeniach na dane partie, w naszym przypadku pośladki i uda. Przykładami ćwiczeń, które pomogą aktywować owe partie to np. przysiady, wykroki, wykopy.

Dieta – drugi filar w walce
Podstawą naszej diety powinny być świeże owoce i warzywa, ryby, pełnoziarniste produkty czy oleje. Nie powinniśmy zapominać o chudym mięsie, jajkach czy niskotłuszczowym nabiale. Unikajmy dużej ilości węglowodanów oraz soli na rzecz produktów bogatych w błonnik i mikroelementy. Dużo niegazowanej wody również jest niezbędnym elementem w naszej codziennej diecie. Możemy urozmaicić przyjmowane przez nas płyny, dodając owoców bądź popijając herbatki ziołowe takie jak na przykład skrzyp, który poprawia przemianę materii. Zielona herbata często jest wskazywana jako antidotum na pozbycie się zanieczyszczeń z naszego organizmu, więc warto włączyć ją do naszego jadłospisu. Kategorycznie wykluczyć powinniśmy papierosy i inne używki, które sprzyjają powstawaniu cellulitu.

Masaż dla duszy i ciała
Pofałdowana powierzchnia naszej skóry na pośladkach i udach, występujące zgrubienia należy potraktować masażami, które pobudzą komórki naszej skóry. Podszczypywanie, ucisk czy schematyczne ruchy pobudzą przepływ krwi i pozwolą rozbić tkankę tłuszczową znajdującą się pod skórą. Najczęściej stosowanym masażem w walce z cellulitem jest masaż bańką chińską, który zasysa skórę i poprawia jej mikrokrążenie. Pozwala ją również wygładzić, ujędrnić. Innym zabiegiem, mniej popularnym, jest presoterapia tzw. terapia uciskowa, wykorzystująca masaż pneumatyczny. W tej metodzie uciska się tkanki zgodnie z kierunkiem przepływu krwi a to pobudza odpływ żylny. Pomaga to zredukować wszelkie obrzęki oraz wygładzić fakturę skóry. Ważne jest również, aby po wszelkich wykonanych masażach, użyć produktów, które podtrzymają efekt masowania i zintensyfikują go. Przykładem balsamu, który wspomaga efekt redukcji cellulitu jest Vialise, więc użycie go po takim zabiegu jest jak najbardziej wskazane.

Działania zewnętrzne – balsamy, sera
Stosowanie kosmetyków przeznaczonych do walki z pomarańczową skórą może przynieść wymierne rezultaty, kiedy połączmy je ze wszystkimi wyżej wymienionymi sposobami. Balsamy te zawierają często ekstrakty z kawy, występują z dodatkiem cynamonu co pozwala na poprawę napięcia skóry. Krem Vialise z ekstraktem z kofeiny, alg oraz kasztanowca może z całą pewnością zastąpić nasz codzienny balsam, więc bez ogródek wklepuj go w pośladki i uda.

Więcej na ten temat: Chcesz wygrać z cellulitem? Zastosuj Balsam na cellulit

Działaj!
Łącząc wszystkie sposoby, które przybliżyliśmy będziesz o krok bliżej wygranej z cellulitem. Twoja systematyczność i sumienność w działaniach zapewni Ci piękną skórę ud i pośladów – napiętą i gładką. Nie pozostaje Ci nic innego jak ruch, dieta, masaż i serum antycellulitowe Vialise!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

75 − 70 =