Depilacja laserowa – przekonaj się o jej skuteczności

Depilacja laserowa – przekonaj się o jej skuteczności
5 (100%) 8 głosy

Depilacja laserowa jest nowoczesnym zabiegiem. Kobiety i mężczyźni stawiają na to rozwiązanie, aby zapewnić sobie komfort gładkiego ciała. Ale czy tylko? Laserowa depilacja przekłada się też na lepsze samopoczucie.

Jak długo trwa depilacja laserem Vectus?
Obszar Czas
Nogi: 30
Pachy: 15
Plecy: 45

WRASTAJĄCE WŁOSKI JAKO PROBLEM STANDARDOWYCH METOD

Świąd, pieczenie, krosty i wrastające włoski – wszystko to znamy z regularnego usuwania owłosienia. Warto wiedzieć, że:

 • Klasyczne metody (jednorazowa maszynka, depilator elektryczny, plastry, wosk) podrażniają naskórek.
 • Skóra w depilowanych miejscach staje się sucha, szorstka, gruba.
 • Włosy, które chcą wyrosnąć, nie mają siły przebicia, więc ulegają skręceniu.
 • Skręcone włoski pojawiają się jako czarne kółka, widoczne na ciele.
 • Likwidowanie widoczności skupia się na stosowaniu specjalnych środków w tym na bazie kwasu mlekowego.
 • Czasami skóra ulega niespodziewanemu zakażeniu bakteryjnemu i pojawia się zapalenie mieszków włosowych.
 • Zapalenie występuje pod postacią ropnych grudek, skupiska czerwonych krost, świądu, pieczenia i bólu.

Chociaż dobra pielęgnacja i czas mogą wyleczyć wszystkie dolegliwości, prawdopodobieństwo, że każda z nich wróci jest duże. Jedynym profilaktycznym i skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która usuwając trwale owłosienie powoduje, że nie musimy już sięgać po inne sposoby.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI LUB PIECZE?Depilacja laserowa pach.

Każdy człowiek sam musi określić czy depilacja laserowa boli – opinie wśród pacjentów są różne. Zwykle jednak odczucia lokuje się na definicji dyskomfortu, a nie bólu. Dyskomfort jest tym większy, im bardziej delikatne miejsce depilujemy, czyli np. depilacja laserowa bikini może być najmniej wygodna. Niektóre zabiegi trwają bardzo krótko – np. depilacja laserowa pach to tylko 5 minut. Nie jest to więc męczący zabieg, który ciężko byłoby wytrzymać. Zalecana jest seria powtórzeń – od 4 do 6, oddzielonych jednak przyjaznym odstępem czasu trwającym kilka tygodni. Depilacja laserowa nie piecze i nie wymaga podania znieczulenia.

Depilacja laserowa Sopot – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

LASER DO DEPILACJI VECTUS – POLECANY SPRZĘT

Laser do depilacji Vectus łączy trzy zaawansowane technologie – Skintel, Advanced Contact Cooling i Photon Recycling. Dzięki nim dopasowuje się do indywidualnych warunków pacjenta, chłodzi ciało, zapewnia bezpieczeństwo i usunięcie większej ilości komórek włosa. Wysoką jakość potwierdził certyfikat FDA.

Na ten sprzęt decydują się osoby z różnymi problemami – zarówno te, które nie mają gęstego owłosienia, ale chcą czuć się swobodnie przez 24 godziny na dobę, jak i np. kobiety walczące z hirsutyzmem. Nadmierne owłosienie typu męskiego może być poważnym problemem społecznym, dlatego depilacja laserowa okazuje się niejednokrotnie strzałem w dziesiątkę.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE NA JEJ TEMATSkuteczna depilacja pach.

O opiniach depilacji laserowej nie dyskutuje się zbyt wiele, ponieważ są pozytywne i wskazują na poprawę jakości życia – nie tylko wyglądu.  Pacjenci wychodzący z kliniki czuja satysfakcję, że depilacja laserowa działa już po pierwszej dawce – rezultaty są znaczące i motywują do powtórzeń.

„Zdrowa skóra może poddać się działaniu lasera, po którym następuje korzystna zmiana kondycji ciała i psychiki” – mówi Aleksandra Jaśkowska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Zabieg dotyczy jednak rzeczywiście tylko osób zdrowych. Depilacja laserowa przeciwwskazania lokuje w obrębie chorób skóry i różnego typu zapaleń. Nie skorzystają z możliwości nowoczesnej technologii kobiety w ciąży i w okresie laktacji, pacjenci zakażeni grzybicą lub chorujący na łuszczycę czy bielactwo. Dyskwalifikacją są także indywidualne schorzenia typu blizny, alergie, niewyjaśnione zaczerwienienia lub przesuszenia skóry. Podobnie jest z opalenizną, jednak w przypadku lasera Vectus wystarczą 2 tygodnie odstępu czasowego.

DEPILACJA LASEROWA – CZEGO NIE ROBIĆ PO ZABIEGU?

Chociaż wydawać się może, że depilacja laserowa jest idealnym rozwiązaniem, ma też jeden minus – ciało wymaga po zabiegu szczególnej troski. Dla niektórych pacjentów okazuje się to jednak wcale nie takie uciążliwe, ponieważ nie trzeba nawet zmieniać nawyków, a wskazówki nie dotyczą stylu życia danej osoby. Kilka dni po przyjętej dawce lasera i usunięciu owłosienia nie można natomiast chodzić na basen, do solarium i do sauny. Ubranie się w strój kąpielowy i położenie na plaży będzie również nierozsądne i pogorszy stan skóry.

Zaleca się wysoką ochronę przed słońcem i ciepłem – także długimi, gorącymi kąpielami w wannie. Jeśli przeprowadzono zabieg pod pachami, konieczna jest rezygnacja z dezodorantów i antyperspirantów. Podstawowym środkiem pielęgnacyjnym powinny być intensywnie nawilżające kremy lub balsamy. Im więcej znajdziemy w nich naturalnych składników, tym lepiej dla regeneracji i odżywienia ciała.

6 thoughts on “Depilacja laserowa – przekonaj się o jej skuteczności

 1. babushka Post author

  Ja jakoś nigdy nie wierzyłam w skuteczność depilacji laserowej…,ale niedawno dałam się przekonać i byłam na pierwszym zabiegu. Teraz jestem przekonana w 100%, że klasyczne metody depilacji staną się dla mnie przeszłością 😀

  Reply
 2. Sandi_Baranek Post author

  Super! W końcu znalazłam jakiś szczegółowy artykuł na temat depilacji laserowej. Włosy na nogach pojawiają mi się już na drugi dzień i mam zamiar z tym skończyć. Próbowałam wosku, ale chciałabym, aby efekt gładkości utrzymywał się o wiele dłużej!

  Reply
 3. wika_24 Post author

  Depilacja laserowa jest mega, ale najtrudniej jest znaleźć dobrą klinikę medycyny estetycznej, która prawidłowo wykona swoje zadanie, czyli zagwarantuje nam, że po 5-6 zabiegach osiągniemy efekt idealnie gładkiej skóry. Odradzam w tym przypadku jakieś zwykłe salony kosmetyczne, ponieważ raczej nie mają tam specjalistycznego sprzętu jaki znajdziemy w profesjonalnej placówce.

  Reply
 4. triss Post author

  Już od dawna myślałam o depilacji laserowej bikini, ale trochę się wstydzę takiego zabiegu. Mam nadzieję, że wykonuje go pani 😀

  Reply
 5. Dorota1989 Post author

  aaa sprawdźcie sobie zdjęcia w internecie po takiej depilacji laserowej. Zazwyczaj już po 4 zabiegu włoski kompletnie znikają łał. Definitywnie muszę skorzystać z takiej przyjemności. Mąż pewnie będzie w wniebowzięty ^^

  Reply
 6. MartaBorsuk Post author

  Depilację laserową Vectus miałam robioną w Clinica Cosmetologica w Gdańsku i jestem bardzo zadowolona z świadczonych przez nich usług. Depilowanie laserowe to idealny sposób na pozbycie się problemu z wrastającymi włoskami i w moim przypadku był to główny powód, który mnie skłonił do zabiegu. Miałam już dosyć swędzenia i czerwonych kropek na nogach..

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 6 = 2